TRVALÁ DEPILACE IPL

Nově u nás můžete zkusit trvalou depilaci (epilaci) IPL  (intense pulsed light-intensivní pulsní světlo)

Jedná se o metodu tzv. fotoepilace, kdy světlo absorbované melaninem v samotném chloupku je transformováno a stává se z něj teplo, které účinným způsobem likviduje vlasový folikul. Fotoepilace odstraní 80 – 95% chloupků. Drobné světlé a šedivé chloupky odstranit nelze.

Terapie zasahuje chloupek pouze v určité růstové fázi, (v daném čase se v této fázi nachází vždy 15-25% chloupků), a proto je nutné jednotlivé ošetření opakovat 4-6x. Chloupky na ošetřeném místě vypadají po několika dnech, zároveň však dorůstají další chloupky, které se v době ošetření nacházely v klidové fázi – to je důvod, proč se terapie musí opakovat.

NEJČASTĚJI EPILOVANÉ OBLASTI:

horní ret, brada, podpaží, předloktí, nadloktí, třísla, intimní partie, lýtka, stehna, ramena, záda, prsa, břicho

k dosažení uspokojivého výsledku se chloupky v ošetřované oblasti nesmí 1 měsíc před ošetřením depilovat voskem ani jinak vytrhávat, pouze holit. Ošetřovaná oblast by neměla být opálená, kůže musí být zdravá, bez nežádoucích dermatologických projevů.

 

KONTRAINDIKACE:

– těhotenství a šestinedělí, onemocnění oční sítnice, tvorba keloidů v anamnéze, otevřená rána v ošetřované oblasti, herpes, akutní zánětlivá ložiska, opalování (solárium) nebo pobyt na slunci v předchozích 30ti dnech a 4 týdny po ošetření  (používat krémy s UV filtry 30 – 50) jinak vzniká v ošetřované oblasti možnost změny pigmentu, výskyt fotoepilepsie nebo světlem vyvolaných záchvatů, vážné choroby kůže a podkožního vaziva.

PROBÍHAJÍCÍ LÉČBA TĚMITO LÉKY:

léčba zlatem, antiarytmika v průběhu 1 roku, antibiotika (masti i tablety) v průběhu jednoho měsíce, užívání isotretinoidu (Roaccutane) v posledních 6ti měsících

 

 

 

Komentáře nejsou povoleny.